Γυμνασιο-ΤΛ Κορθίου | Αγιασμός
post-template-default,single,single-post,postid-620,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.5.2,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Αγιασμός

Εισοδος Σχολείου

Tη  Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 9:00 θα πραγματοποιηθεί στον αύλειο χώρο του Γυμνασίου Τ.Λ. Κορθίου αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2021-2022.

Ο αγιασμός θα πραγματοποιηθεί σύμφωνα με το πρωτόκολλο του ΥΠΑΙΘ για θέματα που αφορούν την εξάπλωση του ιού SARS-COV-2.

Οι μαθητές θα προσέρχονται στο σχολείο με αρνητικό self test ή βεβαίωση παρελθούσης νόσησης. Το self test θα πρέπει να πραγματοποιείται δύο φορές την εβδομάδα (Τρίτη και Παρασκευή). Ειδικά για την πρώτη ημέρα του διδακτικού έτους, το τεστ θα πρέπει να πραγματοποιηθεί έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στο σχολείο τη Δευτέρα 13/9/2021.

Η χρήση της μάσκας καθίσταται υποχρεωτική σε όλους τους εσωτερικούς χώρους, και στους εξωτερικούς, όπου υπάρχει συγχρωτισμός, καθώς και στα μέσα μεταφοράς μαθητών.

Μετά το τέλος του αγιασμού,  θα δοθούν στους μαθητές τα βιβλία.

ΑγιασμόςXL